Фактът за Мекотели, който никой не предлага



Имат много развити сетивни органи – очите са почти като тези на гръбначните животни. Обонянието е силно развито (чрез органи – осфрадиуми).

Този метод  се състои от мрежеста торба или метална кошница, монтирана на рамка, която се изтегля през морското дъно. Рамката е проектирана като лемеж и има назъбени стоманени ръбове, които орат морското дъно и го повреждат.

Токсините на охлювите Конуси се отличават с висок и силно специфичен ефект. Сравнително неголямата му молекула позволява лесния му лабораторен синтез. Поради тези си качества токсинът на конусите е обект за изследване в неврологията.

"Чудесата на древния свят" - луксозно колекционерско издание Да разкрием древната история - камък по камък.

Някои водят придънен начин на живот като използват естествени отвори и цепнатини между камъните и коралите, за да се крият.

Пресните морски дарове са много деликатни и трябва да се приготвят в деня на покупката им, ако е възможно. Но ето как могат да бъдат съхранени:

Виждането на нови лезии на мекотели означава, че сте влезли в контакт с някой (или нещо), който има вируса, и ще трябва да започнете процеса на възстановяване отначало.

Сухоземните охлюви имат къща с черупки. Главоногите са свързани с охлювите и мидите, но се различават от тях по своята анатомия. При някои главоноги в тялото има така наречения скелет, състоящ се от варовик или хитин, която действа като вътрешен скелет

Ракообразни и мекотели – специфика, риболов, отглеждане и съхранение.

Като начало разполагат с три сърца и синя кръв. Когато се чувстват застрашени, изпускат мастилен облак и се стрелват в друга посока. Нямат кости. Единствените твърди части от тялото им са клюнът, подобен на папагалска човка, и хрущялната обвивка около мозъка им. Това ги улеснява да изчезват в миниатюрни пукнатини – способност, която им позволява да избягат, подобно на Худини, от всеки аквариум, освен от най-добре подсигурения за октоподи. Не само че всичките им смукала могат да се движат независимо едно от друго, а и всяко е покрито с вкусови рецептори – представете си тялото си, покрито със стотици езици. Кожата им е осеяна с клетки, чувствителни към светлината. А най-извънземното е, че… Но нека да изчакаме с това. Нека първо се срещнем с друг октопод.

Ако желаете да направите някои изключения, повечето мекотели могат също да се характеризират с широките си мускулести „крака“, които съответстват на пипалата на главоногите и техните черупки (ако изключите главоногите, някои коремоноги и мекотели най-примитивните мекотели) .

Маллускът може бавно да се движи по дъното. За целта той има специално устройство - дебел мускулен орган - „крак“, който, ако е необходимо, е стърчан от мивката. Двойни мекотели принадлежат към типичните вторични животни, тъй като тяхната токсичност, често много силна, зависи от храната, която получават.

И все пак, докато октоподите определено имат сложна нервна система, те фактически умни ли са? Оценяването на интелигентността на други животни е сложна задача. Признаците за интелигентност у птиците и бозайниците, като например способността им да използват инструменти, често нямат особен смисъл за октопода: за него цялото му тяло е инструмент.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Фактът за Мекотели, който никой не предлага”

Leave a Reply

Gravatar